فیزیوتراپی مهربان
مرکز تخصصی فیزیوتراپی غرب تهران (سعادت آباد)

 

آدرس مرکز: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، کوچه رشادت، کوچه اقبال ملی، پلاک ۱، ساختمان فرهنگ، طبقه اول، واحد ۳

معرفی تجهیزات

دسترسی به جدیدترین تجهیزات و تکنولوژیهای روز دنیا، به یک تیم تخصصی فیزیوتراپی کمک می کند تا سرعت بهبود و درمان مشکلات و ناراحتی ها را افزایش دهند. بر همین اساس مرکز فیزیوتراپی مهربان هم اینک مطابق با استانداردهای روز دنیا، به جدیدترین دستگاههای فیزیوتراپی اروپا و امریکا مجهز شده است. بدون شک هم اکنون می توانیم با افتخار اعلام کنیم که مرکز فیزیوتراپی مهربان بعنوان پیشرفته ترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران شناخته می شود. در ادامه به معرفی تجهیزات موجود در مرکز فیزیوتراپی مهربان می پردازیم. برای دسترسی آسان به مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.


فهرست
دستگاه تکار RF
دستگاه Deep Oscillation
دستگاه مگنت
دستگاه لیزر
دستگاه الکتروتراپی Stimulator
دستگاه اولتراسوند US 

 

دستگاه تکار RF

تكار يكي از روشهاي ترموتراپي است كه ايدۀ اصلي آن براي توليد گرمای عمقی داخل بافت استفاده می شود. بدين صورت که يك جريان متناوب در محدودۀ فركانسيRF، توسط دو الكترود بر سطح پوست اعمال می شود. اين گرما باعث افزايش خون‌رساني و در نتيجه افزايش اكسيژن و مواد غذايي به بافت مي گردد كه در نهايت باعث افزايش متابوليسم سلول، تسريع فرآيند التيام بافت و تسكين درد خواهد شد.

دستگاه تکار آر اف

دستگاه تکار RF مجموعه فیزیوتراپی مهربان، یکی از پیشرفته ترین تجهیزات دنیا در زمینه تکارتراپی محسوب می شود. دستگاه تکار RF مرکز فیزیوتراپی مهربان، ساخت کشور فرانسه بوده و پرفروش ترین محصول خود در این دسته به حساب می آید. این دستگاه همچنین قدرت کلاژن سازی با قدرت بسیار بسیار بالا را داراست.

مهم ترین کاربردهای دستگاه تکار RF عبارتند از:

- درمان دردهای عضلانی حاد و مزمن
- درمان پارگی، کشیدگی و گرفتگی عضلات
- تسکین دردهای آرتروز و مفاصل
- افزایش انعطاف پذیری بافت (مخصوص ورزشکاران)
- رفع چین و چروک و استرچ مارکهای ناشی از شل شدگی پوست (به دلیل کلاژن سازی بالا) 

 

دستگاه Deep Oscillation

این دستگاه یک دستگاه فوق حرفه ای در زمینه فیزیوتراپی و بهبود درد محسوب می شود. هم اینک با خرید این دستگاه می توانیم ادعا کنیم که مرکز فیزیوتراپی مهربان جزو سه مرکز فیزیوتراپی کشور است که به این دستگاه مجهز شده است.

دستگاه Deep Oscillation قدرت رفع و درمان گرفتگی عضلات در عمق بافت را دارد. کاری که از هیچ دستگاه دیگری برنمی آید. این دستگاه قدرت نفوذ اشعه تا عمق 8 سانتی متری در درون بافت را دارد و در عین حال هیچکدام از عوارض دستگاههای لیزر پرتوان را ندارد.

دستگاه دیپ اوسیلیشن

- تخلیه مایع بین بافتی و درمان گرفتگی عضلات بصورت عمقی
- درمان گرفتگی های نقطه ای عضلات
- کاهش تورم بین بافتی
- درمان موثر زخمهای دیابتی 

 

دستگاه مگنت

بدون شک این دستگاه یکی از دستگاههای بسیار مفید در زمینه کاهش درد و فیزیوتراپی می باشد. هم اکنون مرکز فیزیوتراپی مهربان به یکی از پیشرفته ترین دستگاههای مگنت روز اروپا مجهز شده است.

دستگاه مگنت

این دستگاه با استفاده از امواج الکترومغناطیسی که دارد در موارد زیر کاربرد دارد:

- درمان میگرن
- درمان دردهای سیاتیک
- درمان مشکلات سینوزیت
- درمان دردهای مزمن مفصلی و عضلانی
- درمان شکستگی ها و بهبود جوش خوردن استخوانها
- تنظیم جریان خون و متابولیسم سلولی 

 

دستگاه لیزر

این دستگاه با توان 500 میلی وات، جزو دستگاههای لیزر کم توان محسوب می شود. این دستگاه امواج لیزر را با توان مناسب جهت تحریک سلولی داخل بافت ساطع می کند. از کاربردهای دستگاه لیزر در فیزیوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- بهبود روند ترمیم بافتهای عضلانی
- تاثیر روی گیرنده های درد و کاهش درد
- کنترل التهاب

دستگاه لیزر

لیزر موجود در مرکز فیزیوتراپی مهربان، یکی از بهترین لیزرهای موجود در بازار است که علاوه بر موارد فوق در بهبود زخمهای کهنه (مخصوصا زخمهای دیابتی) و بهبود و حذف جای بخیه های جراحی ها کاربرد دارد. 

 

دستگاه الکتروتراپی Stimulator

این دستگاه جزو معمول ترین دستگاههای موجود در مراکز فیزیوتراپی است که کاربردهای متنوعی در زمینه فیزیوتراپی دارد. مهمترین کاربردهای دستگاه الکتروتراپی عبارتند از:

- تسکین درد
- تقویت عضلات
- تسهیل به جذب داروهای سطحی
- ایجاد جریانهای سطحی و عمقی بر روی عضلات

دستگاه الکتروتراپی

 

دستگاه اولتراسوند US

این دستگاه همانطور که از نام آن پیداست، با استفاده از امواج فراصوت در اعماق بافت در بهبود دردها بسیار موثر است. این دستگاه هم همانند دستگاه استیمولاتور از دستگاههای روتین موجود در اکثر فیزیوتراپی هاست.

دستگاه اولتراسوند US

مهمترین کاربردهای دستگاه اولتراسوند عبارتند از:

- افزایش انعطاف پذیری بافت
- کاهش درد
- کنترل روند التهاب


ارسال سوال و دیدگاه

ساعت کاری فیزیوتراپی مهربان

ساعات مطب

صبح ها (همه روزه)
09:00 الی 13:00

عصرها (غیر از پنجشنبه ها)
16:00 الی 20:30


رزرو نوبت

021-26741456

0218 195 0991

 

علت درد و سوزش بین دو کتف چیست؟ درد وسط دو کتف - علت درد بین دو کتف پشت - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف
علت های شایع بی حسی در پاها + درمان علت بی حسی در پاها چیست - چرا بی حسی در پاها را باید جدی بگیریم - آشنایی با درمان بیحسی پاها
درمان سر و گردن رو به جلو + بهترین حرکات اصلاحی سر و گردن به جلو - ناهنجاری شانه به جلو - پیشگیری از سر به جلو - تمرینهای اصلاحی برای سر به جلو