فیزیوتراپی مهربان
مرکز تخصصی فیزیوتراپی غرب تهران (سعادت آباد)

 

آدرس مرکز: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، کوچه رشادت، کوچه اقبال ملی، پلاک ۱، ساختمان فرهنگ، طبقه اول، واحد ۳

شاک ویو تراپی در تهران و هزینه آن

شاک ویو تراپی در تهران و هزینه آن

شاک ویو تراپی یکی از روش های روز دنیا در زمینه فیزیوتراپی است. این روش درمانی می تواند جایگزینی مناسب برای عمل جراحی آسیب های مختلف باشد. بازدهی 80 درصدی شاک ویو ، تاییدی بر موثر بودن آن است. در این مقاله به تمام سوالات شما درباره شاک ویو تراپی پاسخ داده خواهد شد. می توانید از فهرست زیر برای دسترسی آسان به موضوع مورد نظر خود استفاده کنید.


فهرست
شاک ویو چیست؟
کاربردهای شاک ویو
مزایای شاک ویو تراپی
عوارض شاک ویو
شاک ویو چقدر موثر است
شاک ویو تراپی خار پاشنه
شاک ویو تراپی چگونه باعث بهبودی می شود؟
شاک ویو تراپی در تهران
مراقبتهای بعد از شاک ویو
هزینه شاک ویو تراپی 

 

شاک ویو چیست؟

شاک ویو تراپی یک درمان غیر تهاجمی بر پایه ایجاد یک سری امواج کم انرژی آکوستیک است. این امواج از روی پوست و به وسیله ژل به طور مستقیم جذب بدن بیمار می شود. شاک ویو درمانی ابتدا برای درمان سنگ کلیه استفاده می شد ولی به تدریج دامنه درمانی آن گسترش یافت.. شاک ویو، درمانی موثر برای آسیب های بلند مدت و درد های مزمن ناشی از بیماریهای مختلفی است.

اساس شاک ویو تراپی القای میکروتراموا به بافت های آسیب دیده است. میکروتواموا بدن را برای درمان این بافت ها تحریک می کند. واکنش بدن باعث ایجاد تشکیل رگ های خونی و افزایش مواد مغذی در ناحیه آسیب دیده می شود. امواج شاک ویو موجب افزایش سریع جریان خون در ناحیه هدف شده و زخم بافت های فیبری را که با گذشت زمان به وجود آمده است از بین می برد.

دستگاه شاک ویو

درمان از طریق شاک ویو یک روش بسیار رایج و موثر در فیزیوتراپی است. این روش برای درمان بسیاری از بیماری های اسکلتی، عضلانی و بافت های بدن مانند رباط ها و تاندون ها موثر است. گاهی اوقات بافت های بدن شرایطی دارند که با روش های معمول فیزیوتراپی قابل درمان نیستند، با ابن حال شاک ویو می تواند این شرایط را به راحتی درمان کند. شاک ویو برای درمان بیماری هایی مانند فاشیا پلانتار، خار پاشنه، آسیب های آرنج، دردهای زانو و دیگر بیماری ها استفاده می شود. 

 

کاربردهای شاک ویو

شاک ویو روش درمانی موثری برای موارد زیر می باشد:

پا: خار پاشنه ، التهاب فاشیا پلانتار، تاندون های آشیل

آرنج: اختلال آرنج گلف بازها و تنیس بازان (سندروم آرنج گلف بازها)

شانه: تاندونیت کلسیفیک

زانو: تاندونیت پاتلا یا مشکلات کشکک زانو

لگن: گرفتگی های شدید و سندروم پیریفورمیس 

پایین پا: درمان مشکلات ساق پا

بالای پا: سندروم زانوی دوندگان و آتروفی عضلانی

درد پشت: درد مزمن ستون فقرات کمر و گردن

مشکلات جنسی: درمان نعوظ آقایان با شاک ویو تراپی

شاک ویو درمانی

 

مزایای شاک ویو تراپی

• حذف جراحی در برخی بیماریها: امروزه شاک ویو تراپی نیاز به جراحی را در بسیاری از بیماری ها از بین برده است. مثلا التهاب فاشیا پلانتار در صورتی که عود کرده باشد نیاز به عمل جراحی دارد. عمل جراحی فاشیا پلانتار بدون عوارض نیست و ممکن است اثرات بلند مدتی روی بیمار بگذارد. همچنین بیمارانی که عمل جراحی می کنند در خطر عفونت های بعد عمل قرار می گیرند.

• جایگزین موفق روشهای سنتی: شاک ویو تراپی برای بیمارانی که به دیگر درمان های فیزیوتراپی مانند ارتوپدی، ماساژ درمانی، تزریق استروئید و یخ درمانی پاسخ نمی دهند بسیار موثر و کارآمد است.

• درمان کاملا غیرتهاجمی: یکی دیگر از مزایای این روش سادگی انجام آن است. درحین این فرایند، بیماران با آرامش دراز کشیده و درمان را انجام می دهند.

• بازدهی بسیار بالای این روش
• هزینه پایین نسبت به روشهای دیگر
• عدم نیاز به بیهوشی و دارو
• عوارض جانبی بسیار محدود در این روش 

شاک ویو تراپی شانه

 

عوارض شاک ویو

غیرتهاجمی بودن و استفاده از امواج کم انرژی باعث شده است که در حین درمان بیماران درد زیادی احساس نکنند. با این حال ممکن است بیمار کمی احساس ناخوشایندی حین درمان داشته باشد. اما به جرات می توان گفت که شاک ویو تراپی یک درمان بدون عارضه است و جزو درمان های کاملا بی خطر و موثر دسته بندی می شود.

 

شاک ویو چقدر موثر است؟

بیش از ٪80 از بیماران تنها پس از 3 یا 4 جلسه درمان با شاک ویو، کاهش درد و بازگشت عملکرد طبیعی بدن را گزارش داده اند. همچنین نتایج نشان داده است که درد بیماران بعد از چندین جلسه شاک ویو درمانی تا ٪90 کاهش پیدا کرده است.

 

شاک ویو تراپی خار پاشنه

خار پاشنه یکی از شایع ترین علت های درد پاشنه است که بدلیل رسوب کلسیم در پاشنه پا به وجود می آید. این بیماری درد بسیار زیادی دارد و موجب التهاب فاشیای کف پا شده و فرد را از انجام فعالیتهای روزمره باز می دارد. بدون شک یکی از بهترین درمانهای خار پاشنه، شاک ویو تراپی است. با استفاده از شاک ویو می توان موجب از بین رفتن خار شده و با چند جلسه از شر این بیماری به طور کامل خلاص شد.

شاک ویو تراپی خار پاشنه

چنانچه از مشکل خار پاشنه رنج می برید می توانید از متخصصان مرکز فیزیوتراپی مهربان مشاوره بگیرید. این مرکز با در اختیار داشتن جدیدترین دستگاه شاک ویو دنیا آماده ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی به شما همشهریان عزیز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید.

 

شاک ویو تراپی چگونه باعث بهبودی می شود؟

امواج شاک ویو اثرات زیر را بر روی بافت های آسیب دیده بدن می گذارد:

تشکیل رگ های خونی جدید: شاک ویو تراپی باعث ایجاد رگ های خونی جدید در محل های آسیب دیده می شود. این رگ های خونی برای تامین اکسیژن و مواد غذایی بافت ها می باشد.

تحریک تولید کلاژن: تولید مقدار کافی کلاژن یک پیش شرط ضروری برای فرایندهای درمانی ساختارهای آسیب دیده اسکلتی و تاندونی است که این مهم توسط دستگاه شاک ویو قابل انجام است.

درمان با شاک ویو

رقیق کردن فیبروبلاست های کلسیم: تجمع کلسیم اغلب نتیجه ای از پارگی های میکروسکوپیک ناشی از تاندون می باشد. رقیق کردن مقدار کلسیم توسط شاک ویو، کاهش التهاب را به همراه دارد.

آزاد کردن نقاط ماشه ای: نقاط ماشه ای یکی از دلایل شایع درد های شانه و گردن است. امواج شاک ویو با آزاد کردن نقاط ماشه ای درد بیمار را کاهش می دهد.

اگر درمان های مختلف را برای درمان آسیب های تاندون و عضلات خود انجام داده اید و نتیجه ای نگرفته اید توصیه می کنیم از شاک ویو تراپی مرکز فیزیوتراپی مهربان استفاده نمایید. مرکز فیزیوتراپی مهربان با در اختیار داشتن تیمی تخصصی و جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا هم‌اکنون به‌عنوان مجهزترین فیزیوتراپی غرب تهران آماده ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی به شما همشهریان عزیز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید.

 

شاک ویو تراپی در تهران

مرکز فیزیوتراپی مهربان در حال حاضر مجهز به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاههای شاک ویو می باشد. این دستگاه که مدل 2019 این تکنولوژی و خریداری شده از بزرگترین کمپانی تولیدکننده این دستگاه است برای درمان بیماریهای مختلفی کاربرد دارد که قبل تر به آنها اشاره کردیم.

در ادامه به روش کار این دستگاه و روند درمانی آن می پردازیم:

برای درمان از طریق شاک ویو ابتدا باید توسط یک فیزیوتراپیست ویزیت شوید. فیزیوتراپیست بیماری شما را بررسی می کند و سابقه شما را چک می کند تا مطمئن شود شاک ویو برای شما مناسب است.

پزشک یک ژل اولتراسوند را در ناحیه آسیب دیده قرار داده و سپس دسته دستگاه را روی ژل قرار می دهد. شاک ویو تراپی معمولا در حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. چندین دقیقه پس از انجام فرایند درمان، درد بیمار به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

شاک ویو تراپی در تهران

شاک ویو درمانی معمولا یک بار در هفته و با توجه به نتایج بدست آمده به مدت 3 الی 6 هفته انجام می شود. البته درصد بالایی از بیماران همان جلسه اول کاهش درد چشمگیری را تجربه می کنند. درمان ممکن است باعث ناراحتی و اختلالات خفیفی به مدت 4 الی 5 دقیقه شود. این اختلالات پس از اتمام درمان از بین رفته و هیچ گونه عوارضی را بر روی بدن بیمار به جای نخواهد گذاشت.

 

مراقبتهای بعد از شاک ویو

بعد از درمان شما می توانید بلند شده و بلافاصله حرکت کنید. اگر بعد از درمان شاک ویو تراپی ناراحتی و درد تجربه کردید، می توانید از داروهای ضد درد استفاده کنید. اما داروهای ضد التهابی و یخ استفاده نکنید زیرا می تواند روند بهبودی بدن را مختل کند.

 

هزینه شاک ویو تراپی چقدر است؟

همانطور که گفته شد هزینه شاک ویو تراپی نیازمند به ویزیت اولیه بیمار دارد و اینکه چند جلسه و هر جلسه به چه میزان استفاده از این روش نیاز است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت هزینه هر جلسه شاک ویو تراپی با مرکز فیزیوتراپی مهربان به شماره 02126741456 تماس بگیرید.

یکی از مهمترین درمانهای خار پاشنه استفاده از شاک ویو تراپی است. مرکز فیزیوتراپی مهربان با در اختیار داشتن تیمی تخصصی و جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا هم‌اکنون به‌عنوان مجهزترین فیزیوتراپی غرب تهران آماده ارائه خدمات تخصصی شاک ویو تراپی به شما همشهریان عزیز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید.

در آخر اگر سوالی در مورد شاک ویو تراپی دارید زیر این مقاله آن را مطرح کنید و پاسخ خود را از کارشناسان و متخصصین مرکز فیزیوتراپی مهربان دریافت کنید. برای مشاهده پاسخ، مجددا به همین صفحه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه

ساعت کاری فیزیوتراپی مهربان

ساعات مطب

صبح ها (همه روزه)
09:00 الی 13:00

عصرها (غیر از پنجشنبه ها)
16:00 الی 20:30


رزرو نوبت

021-26741456

0218 195 0991

 

علت درد و سوزش بین دو کتف چیست؟ درد وسط دو کتف - علت درد بین دو کتف پشت - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف
علت های شایع بی حسی در پاها + درمان علت بی حسی در پاها چیست - چرا بی حسی در پاها را باید جدی بگیریم - آشنایی با درمان بیحسی پاها
درمان سر و گردن رو به جلو + بهترین حرکات اصلاحی سر و گردن به جلو - ناهنجاری شانه به جلو - پیشگیری از سر به جلو - تمرینهای اصلاحی برای سر به جلو