فیزیوتراپی مهربان
مرکز تخصصی فیزیوتراپی غرب تهران (سعادت آباد)

 

آدرس مرکز: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، کوچه رشادت، کوچه اقبال ملی، پلاک ۱، ساختمان فرهنگ، طبقه اول، واحد ۳

فیزیوتراپی خوب در غرب تهران

بدون شک انتخاب بین اینهمه مراکز فیزیوتراپی در تهران و مخصوصا غرب تهران می تواند موجب سردرگمی شما شود. معمولا اشخاص، مرکز فیزیوتراپی را بر اساس تجربه و یا معرفی دوستان و آشنایان انتخاب می کنند. با این حال بعضی ها هم دسترسی به کسی ندارند تا به آنها یک مرکز فیزیوتراپی خوب را معرفی کند. بدون شک دو فاکتور در انتخاب یک مرکز فیزیوتراپی بسیار موثرند:

1- تخصص و تبحر فیزیوتراپیستهای شاغل در مرکز
2- مدرن بودن و تجهیزات مرکز فیزیوتراپی

فیزیوتراپی شهران (مجهزترین فیزیوتراپی غرب تهران)

با این حال شما می توانید با پرسش سوالات کلیدی، خودتان هم در انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی نقش داشته باشید. در این مقاله سعی می کنیم شما را با 7 مورد از مهمترین سوالاتی که می توانید برای ارزیابی یک مرکز فیزیوتراپی بپرسید به شما ارائه کنیم. برای دسترسی آسان به مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.


فهرست
سوالات کلیدی برای انتخاب یک فیزیوتراپی خوب
سوال اول: چه مشکلی برای من رخ داده است و چرا درد دارم؟
سوال دوم: چطور این اتفاق افتاده و برای بهبود آن باید چکار کرد؟
سوال سوم: آیا شما تا به حال افراد مشابه وضعیت من را درمان کرده اید؟
سوال چهارم: از من چه انتظاری دارید؟
سوال پنجم: چقدر طول میکشد تا بهتر شوم؟
سوال ششم: آیا شما در تمام جلسات فیزیوتراپیست من خواهید بود؟
سوال هفتم: جلسات فیزیوتراپی من شامل چه چیزهایی است؟ 
 

 

سوالات کلیدی برای انتخاب یک فیزیوتراپی خوب

برای کسانی که تا به حال به فیزیوتراپی مراجعه نکرده اند، ویزیت اول ممکن است کمی هراس برانگیز باشد! شما ممکن است دچار درد و ضف ناشی از آسیب خود باشید و نمی دانید که نزد فیزیوتراپیست باید چه کنید.
فیزیوتراپیست سوالات دقیقی را از شما می پرسد تا بهتر به مشکل شما پی ببرد و بتواند کمک بیشتری برای بهبود شما انجام دهد و شما را به زندگی عادی تان بازگرداند. این مقاله بر هفت سوال تمرکز دارد که در ویزیت اول بهتر است شما از فیزیوتراپیست خود بپرسید. این سوالات می تواند شما را در درک مشکل و بهبود سریعتر بسیار کمک کند. در ادامه به این سوالات می پردازیم: 

 

سوال اول: چه مشکلی برای من رخ داده است و چرا درد دارم؟

همه می خواهند بدانند که مشکل چیست و چه کاری برای بهبود آن باید انجام داد. شیوه ای که فیزیوتراپیست شما به این سوال پاسخ می دهد می تواند به شما کمک کند تا به درک و دانش فیزیوتراپیست خود اطمینان کنید و هر گونه ترس ناشی از جستجو در اینترنت را کنار بگذارید. فیزیوتراپیست علاوه بر سوال درباره مشکل تان، معاینات مختلفی را انجام می دهد تا وضعیت شما را ارزیابی کند و برای بهبود شما برنامه ریزی کند. 

 

سوال دوم: چطور این اتفاق افتاده و برای بهبود آن باید چکار کرد؟

دانستن ریشه اصلی مشکل می تواند مانع وقوع مجدد آن شود و موجب زندگی سالم تری شود. رای مثال ممکن است طرز قرارگیری بدن شما در سر کار نامناسب باشد که موجب سردرد در شما شده است. یا باری را به درستی بلند نکرده اید که موجب کمردرد شما شده است. صرفنظر از این که آسیب شما حاد یا مزمن است، درک وقوع آن برای اجتناب از رخداد دوباره آسیب بسیار مهم است.

ما در فیزیوتراپی مهربان با در اختیار داشتن بهترین فیزیوتراپیستهای کشور، به صورت گام به گام مشکل شما را ارزیابی کرده و روشهای درمان پیشرفته را انتخاب می کنیم. ما عقیده داریم سوالات دو طرفه بیمار و پزشک یکی از مهمترین بخشهای درمان محسوب می شود. بر همین اساس تمام تلاش خود را کرده ایم تا فضایی گرم و صمیمی در مرکز خود فراهم کنیم. 

 

سوال سوم: آیا شما تا به حال افراد مشابه وضعیت من را درمان کرده اید؟

این سوال برای اطمینان کردن به مهارت فیزیوتراپیست تان می تواند سودمند باشد. فیزیوتراپیست ها مهارت پیشرفته زیادی در ارزیابی و درمان هزاران مشکل دارند. شما همچنین می توانید از فیزیوتراپیست خود درباره تحصیلات و آموزش مرتبط تخصصی وی سوال کنید.
فیزیوتراپیست مشکلات متعددی را درمان می کنند و دوره های آموزشی پیشرفته و متفاوتی را در طی زندگی حرفه ای خود می گذرانند. جهت آشنایی با فیزیوتراپیستهای مرکز فیزیوتراپی مهربان این صفحه را ببینید.

مهارت های فیزیوتراپیست ها

مرکز فیزیوتراپی مهربان، با دارا بودن متخصصین متبحر و مجرب و در اختیار داشتن جدیدترین دستگاه های روز دنیا، آماده ارائه خدمات به شما همشهریان عزیز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید. 

 

سوال چهارم: از من چه انتظاری دارید؟

فیزیوتراپیست ها به تنهایی می توانند درمان های زیادی را بر روی شما اجرا کنند، اما با اینحال این پرسش که "فیزیوتراپیست چه توقعی از شما دارد؟" سوال بسیار خوبی است؛ زیرا به وی نشان می دهد که شما می خواهید در درمان و مراقبت از سلامتی خودتان نقش فعالی را بر عهده بگیرید و انگیزه بهبودی و بهتر شدن بالایی را دارید. 

 

سوال پنجم: چقدر طول میکشد تا بهتر شوم؟

جواب به این پرسش همیشه آسان نیست. در جلسه اول، فیزیوتراپیست تازه شروع به ارزیابی مشکل شما کرده است اما احتمالا می تواند به شما پاسخ قابل قبولی بدهد. فیزیوتراپیست باید به شما یک بازه زمانی تقریبی برای بهبودی بدهد و تعداد جلسات لازم برای مراجعه به مرکز فیزیوتراپی را به شما بگوید. البته فراموش نکنید بهبودی شما پس از آسیب، زمان بر است و افراد مختلف با سرعت متفاوتی به بهبودی دست پیدا می کنند، بنابراین بهتر است صبور باشید. 

 

سوال ششم: آیا شما در تمام جلسات فیزیوتراپیست من خواهید بود؟

مرکز فیزیوتراپی باید به شما ویزیت های زمان بندی شده با یک فیزیوتراپیست مشخص را ارائه کند. اگرچه احتمال دارد که به دلیل مداخله زمان بندی ها، کار با یک فیزیوتراپیست یکسان همیشه ممکن نباشد؛ اما یک فیزیوتراپیست ثابت شما را به نتایج بهتری خواهد رساند. ویزیت فیزیوتراپیست های متفاوت در هر جلسه منجر به سردرگمی فیزیوتراپیست و بیمار خواهد شد. 

 

سوال هفتم: جلسات فیزیوتراپی من شامل چه چیزهایی است؟

اولین جلسه فیزیوتراپی، شامل ارزیابی جامعی از وضعیت بدنی و مشکل شماست. فیزیوتراپیست درباره سابقه پزشکی شما سوال خواهد پرسید، پرسش هایی را درباره حادثه ای که منجر به مشکل شما شده مطرح خواهد کرد، همچنین سوالاتی را درباره چیزهایی که باعث تخفیف علائمتان می خواهد پرسید.

سپس فیزیوتراپیست معاینه جسمی را انجام می دهد که شامل لمس ناحیه آسیب دیده، آزمایش قدرت، گستره حرکتی، ارزیابی تعادل و تست های دیگر مرتبط با مشکل شما است. تمام این موارد به فیزیوتراپیست برای تایید مشکل شما و رد مشکلات دیگر کمک می کنند. بر اساس این تست ها و معاینات است که برنامه درمانی برای شما آماده می شود و اهداف نیز تعیین می شوند. این اهداف ممکن است از آنچه شما در نظر داشتید و به فیزیوتراپیست خود گفته اید، متفاوت باشند اما باید با آنچه شما در نظر دارید که از فیزیوتراپی به دست آورید، مرتبط باشند.

جلسات فیزیوتراپی در کلینیک خوب

پس از جلسه اول؛ شما برنامه درمانی مرتب خود را شروع می کنید. این جلسات شامل پرسش درباره وضعیت کنونی شما و ایجاد هرگونه تغییر در مشکل شما است. درمان ها شامل آموزش هایی برای تمرین در خانه و همچنین منوال تراپی، تمرینات درمانی، آموزش تعادل و دیگر موارد مناسب برای آسیب شماست. شما هر جلسه را باید به نحوی ترک کنید که حس کنید که به شدت تمرین کرده اید! اگر علائمتان بدتر شدند حتما با فیزیوتراپیست خود آنها را در میان بگذارید.

تمام تلاش ما این است که شما هرچه زودتر بهبود پیدا کنید و در مسیر عادی زندگی قرار بگیرید. بهمین دلیل مهم است که بدانیم چه چیزی به شما کمک می کند و چه چیزی موجب بدتر شدن مشکل شما می شود! ما و همکارانمان در فیزیوتراپی دکتر مهربان (بعنوان مجهزترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران) راحتی و بهبودی مراجعین را یکی از اصلی ترین اولویتهای خود قرار داده ایم. شما می توانید جهت دریافت وقت مشاوره و معاینه با شماره 02126741456 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه

ساعت کاری فیزیوتراپی مهربان

ساعات مطب

صبح ها (همه روزه)
09:00 الی 13:00

عصرها (غیر از پنجشنبه ها)
16:00 الی 20:30


رزرو نوبت

021-26741456

0218 195 0991

 

علت درد و سوزش بین دو کتف چیست؟ درد وسط دو کتف - علت درد بین دو کتف پشت - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف
علت های شایع بی حسی در پاها + درمان علت بی حسی در پاها چیست - چرا بی حسی در پاها را باید جدی بگیریم - آشنایی با درمان بیحسی پاها
درمان سر و گردن رو به جلو + بهترین حرکات اصلاحی سر و گردن به جلو - ناهنجاری شانه به جلو - پیشگیری از سر به جلو - تمرینهای اصلاحی برای سر به جلو