فیزیوتراپی مهربان
مرکز تخصصی فیزیوتراپی غرب تهران (سعادت آباد)

 

آدرس مرکز: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، کوچه رشادت، کوچه اقبال ملی، پلاک ۱، ساختمان فرهنگ، طبقه اول، واحد ۳

بهترین درمان خار پاشنه در تهران: شاک ویو تراپی

درمان خار پاشنه با شاک ویو تراپی

خار پاشنه یکی از بیماری های شایع در بسیاری از افراد است. این بیماری ممکن است در اثر ضربه یا التهاب در کف پا ایجاد شود. در صورتی که خار پاشنه درمان نشود می تواند به یک سندروم دردناک تبدیل شود که راه رفتن را مختل می کند. خار پاشنه دارای درمان های زیادی است اما همه آن ها آن طور که باید موثر نیستند. بعضی درمان ها مانند جراحی با این که موثر هستند اما عوارض زیادی دارند. یکی از بهترین روش های درمانی خار پاشنه شاک ویو تراپی است. در این مقاله با این روش درمانی بیشتر آشنا خواهیم شد. برای دسترسی آسان به مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
خار پاشنه چیست؟
علت خار پاشنه چیست؟
خار پاشنه چگونه درمان می شود
درمان فیزیوتراپی خار پاشنه
درمان خار پاشنه با شاک ویو تراپی
فرایند درمان خار پاشنه با شاک ویو
مزایای استفاده از شاک ویو تراپی
آیا شاک ویوتراپی درد دارد؟ 

 

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه

خار پاشنه توسط رسوبات کلسیم در کف پا ایجاد می شود. این رسوبات باعث ایجاد یک ضایعه استخوانی در پاشنه پا می شود. این ضایعه استخوانی حتی تا انگشتان پا نیز گسترش می یابد. خار پاشنه همیشه باعث درد در کف پا نمی شود و گاهی افراد از داشتن چنین عارضه ای اطلاع ندارند. معمولا خار پاشنه با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست اما طول خار پاشنه ممکن است تا 1 سانتی متر برسد. به همین دلیل تشخیص آن به نوعی چالش برانگیز است. بعضی اوقات تنها توسط اشعه x قابل شناسایی و تشخیص می باشد.

 

علت خار پاشنه چیست؟

یکی از علت های اصلی خار پاشنه التهاب فاشیا پلانتار می باشد. به طوری که اغلب افرادی که خار پاشنه دارند به فاشیا پلانتار نیز مبتلا هستند. فاشیا پلانتار یک بافت همبند است که در کف پا گسترش پیدا کرده است. فاشیا پلانتار از پاشنه تا انگشتان پا کشیده شده است و برای محافظت از قوس کف پا می باشد. هنگامی که پا دچار التهاب فاشیا می شود، بدن این التهاب را با بافت استخوانی ترمیم می کند. از طرفی بافت فاشیا پلانتار بسیار ظریف و حساس می باشد و استخوان رشد کرده در اطراف آن می تواند باعث درد در آن ناحیه شود.

بیشتر بخوانید: حرکات مفید ورزشی برای درمان خار پاشنه

اگر شما هم از خار پاشنه رنج می برید می توانید با مراجعه به مرکز فیزیوتراپی مهربان این بیماری را به طور کامل درمان کنید. مرکز فیزیوتراپی مهربان به عنوان بهترین کلینیک فیزیوتراپی غرب تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید.

 

خار پاشنه چگونه درمان می شود؟

روش های درمانی خار پاشنه بسیار هستند. از روش های سنتی گرفته تا درمان های تخصصی. روش های درمانی که بیشتر استفاده می شوند عبارت است از:

کمپرس سرد: با قرار دادن کمپرس سرد روی محل خار پاشنه می توان علائم و درد را کمی کاهش داد. دقت کنید که یخ نباید مستقیما با پوست تماس پیدا کند و حتما از کمپرس مخصوص یا یک پلاستیک ضخیم استفاده کنید.
درمان دارویی: دارو هایی مانند ایبوپروفن، استامینوفن یا ناپروکسن می تواند در تسکین درد خار پاشنه موثر باشد اما حتما باید توسط پزشک تجویز شوند.
استفاده از کفی های طبی: کفی های طبی با حمایت از قوس پا می تواند بافت های فاشیا پلانتار را محافظت کرده و از التهاب جلوگیری کند.

کفی طبی برای خار پاشنه

استراحت: هر چه قدر فشار کمتری به کف پا وارد شود روند درمان سریع تر خواهد بود.
تزریق کورتیزون: تزریق کورتیزون باعث کاهش درد و تورم می شود. کورتیزون زمانی استفاده می شود که بقیه درمان ها موثر نباشند.
تمرین درمانی فیزیوتراپی: تمرین درمانی یکی از روش های بسیار موثر و بدون هزینه در درمان خار پاشنه می باشد. تمرین درمانی با تمرکز بر حرکات ورزشی کف پا و پشت پا علائم خار پاشنه را کاهش می دهد.
فیزیوتراپی: فیزیوتراپی بهترین روش درمانی خار پاشنه است. فیزیوتراپی دارای چندین روش درمانی موثر است که در ادامه توضیح داده می شود.
جراحی: بیشتر افرادی که مبتلا به خار پاشنه هستند توسط درمان های غیر جراحی درمان می شوند. جراحی زمانی پیشنهاد می شود که بقیه روش ها جواب ندهند.

بیشتر بخوانید: درمان صافی کف پا 

 

درمان فیزیوتراپی خار پاشنه

فیزیوتراپی درمان قطعی خار پاشنه است. فیزیوتراپی با کاهش علائم و جلوگیری از بازگشت مجدد بیماری یک درمان کامل محسوب می شود. فیزیوتراپی علاوه بر ترمیم بافت های فاشیا پلانتار باعث استحکام بیشتر آن ها نیز خواهد شد. درمان های فیزیوتراپی خار پاشنه عبارتند از:

اولتراسوند تراپی: در اولتراسوند تراپی خار پاشنه و التهاب فاشیا پلاتار توسط امواج الکترومغناطیس درمان می شود. طول موج خاصی از امواج صوتی می تواند در درمان التهاب ها موثر باشد.

لیزر درمانی: لیزر درمانی یکی از درمان های نوین فیزیوتراپی می باشد. در این درمان امواج لیزر کم توان روی محل آسیب دیده تابیده می شود که باعث افزایش متابولیسم در آن محل می شود.

درای نیدلینگ: درای نیدلینگ فیزیوتراپیست نقاط خاصی به ام نقاط ماشه ای در کف پا را هدف قرار داده و توسط سوزن ههای مخصوصی تحریک می کند. گاهی این سوزن ها مجهز به جریان الکتریکی بوده که باعث افزایش کارایی این روش می شود.

درای نیدلینگ پاشنه

درمان دستی: خشکی و محدودیت در حرکت استخوان و فاشیا پلاتار کف پا یکی از عواملی است که می تواند خار پاشنه را تحریک کند. درمان دستی بر پایه ماساژ تراپی می باشد و فیزیوتراپیست ها با دست و ماساژ علائم خار پاشنه را بر طرف می کنند.

شاک ویو تراپی: شاک ویو تراپی یکی از بهترین روش های فیزیوتراپی برای درمان خار پاشنه است. درمان 90 درصدی درمان خار پاشنه توسط شاک ویو تراپی نشان دهنده کارایی بالای این روش است.

 

درمان خار پاشنه با شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی یک وسیله چند کاره است که در ارتوپدی، فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی و ارولوژی مورد استفاده قرار می گیرد. اصلی ترین مورد استفاده شاک ویو تراپی تسکین سریع درد و ترمیم التهابات است. شاک ویو تراپی یک درمان 20 دقیقه ای است که برای درمان فاشیا پلانتار مزمن، تاندونیت آشیل، خار پاشنه، آرنج تنیس، تاندونیت شانه و سایر تاندونوپاتی های مزمن مورد استفاده قرار می گیرد.

شاک ویوتراپی پاشنه

در درمان شاک ویو با تابش امواج به محل آسیب دیده جریان خون در آن محل افزایش پیدا می کند. با این کار مواد غذایی بیشتری به سلول های فاشیا پلانتار می رسد و باعث می شود سریعتر ترمیم شوند. همچنین درمان خار پاشنه با شاک ویو تراپی غیر تهاجمی است و دوره بهبودی طولانی وجود ندارد. به طوری که تقریبا نیاز نیست بخواهید از کار خود مرخصی بگیرید، اما با جراحی همین حرف را نمی توان گفت.

یکی از خدمات مرکز فیزیوتراپی مهربان شاک ویو تراپی خار پاشنه می باشد. کلینیک فیزیوتراپی مهربان با دارا بودن یکی از بهترین دستگاه های شاک ویو در ایران و همچنین کادر تخصصی و مجرب بهترین کلینیک برای درمان خار پاشنه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126741456 تماس حاصل فرمایید.

 

فرایند درمان خار پاشنه با شاک ویو

در حین درمان، شما به راحتی روی تخت دراز می کشید و فیزیوتراپیست یک بی حسی موضعی روی پای شما اعمال می کند. تکنسین اطمینان خواهد داد که در طول عمل راحت هستید. فیزیوتراپیست برای مشاهده و هدف قرار دادن محل آسیب دیده از اسکن سونوگرافی استفاده می کند. سپس پزشک یک دسته مخصوص را کف پا های شما قرار می دهد و حرکت می دهد. در طول درمان، صداهای کلیک زیادی را خواهید شنید. بعد از شروع فرایند درمان اولین نشانه های کاهش درد در شما ظاهر می شود. به طوری که در اولین جلسه کاهش درد قابل توجهی را تجربه می کنید. اگر در مورد درمان عصبی هستید و یا نگرانی دارید ، با پزشک یا هماهنگ کننده درمان خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: علت درد پاشنه + موثرترین درمانهای آن 

 

مزایای استفاده از شاک ویو تراپی

شاک ویو

شاک ویو تراپی یک درمان غیر تهاجمی و غیر جراحی است. در این درمان، بیمار نیاز به استفاده از دارو های مسکن ندارد به همین دلیل یک درمان ایده آل برای تسریع، بهبود و درمان قطعی خار پاشنه می باشد. مزایای شاک ویو تراپی خار پاشنه عبارت است از:

عوارض ندارد: شاک ویو تراپی خار پاشنه بر خلاف درمان هایی مانند جراحی، تزریق کورتیزون و مصرف دارو، عوارض ندارد.
زمان درمان کوتاه است: کل فرایند درمان کمتر از 30 دقیقه طول می کشد اما تعداد جلسات بستگی به نظر فیزیوتراپیست دارد.
به صرفه بودن: چون شاک ویو تراپی نیازی به بستری شدن و مصرف دارو ندارد در نتیجه هزینه های جانبی نخواهد داشت.
میزان موفقیت بالا: همان طور که گفته شد شاک ویو تراپی بهترین درمان برای خار پاشنه است. تنها در چند جلسه درمان این بیماری برای همیشه از بین خواهد رفت.
عدم نیاز به بستری شدن: شاک ویو تراپی نیازی به بستری شدن ندارد و بعد از هر جلسه به راحتی می توانید به منزل بروید. 

 

آیا شاک ویو تراپی درد دارد؟

بسته به میزان دردی که بیمار قبلاً در آن منطقه تجربه کرده است امکان دارد در طول درمان کمی احساس ناراحتی ایجاد شود. با این حال، از آن جا که درمان فقط در حدود پنج دقیقه طول می کشد بیشتر بیماران قادر به تحمل این ناراحتی هستند.

در صورتی که در مورد شاک ویو تراپی سوالی دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت کامنت ها مطرح بفرمایید. سوالات شما توسط فیزیوتراپیست های مرکز پاسخ داده می شود.

بیشتر بخوانید...

ارسال سوال و دیدگاه

ساعت کاری فیزیوتراپی مهربان

ساعات مطب

صبح ها (همه روزه)
09:00 الی 13:00

عصرها (غیر از پنجشنبه ها)
16:00 الی 20:30


رزرو نوبت

021-26741456

0218 195 0991

 

علت درد و سوزش بین دو کتف چیست؟ درد وسط دو کتف - علت درد بین دو کتف پشت - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف - درمان درد ستون فقرات بین دو کتف
علت های شایع بی حسی در پاها + درمان علت بی حسی در پاها چیست - چرا بی حسی در پاها را باید جدی بگیریم - آشنایی با درمان بیحسی پاها
درمان سر و گردن رو به جلو + بهترین حرکات اصلاحی سر و گردن به جلو - ناهنجاری شانه به جلو - پیشگیری از سر به جلو - تمرینهای اصلاحی برای سر به جلو